تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

محله استاد معین

محله استاد معین از محلات نام آشنای منطقه 10 تهران است. محله استاد معین در کنار مجموعه برج آزادی ، میدان آزادی ، خیابان انقلاب و پارک المهدی است. محله استاد معین از جمله محلاتی است که بسیار خوش مسیر بوده و بافتی بسیار متراکم دارد. سطح متوسط قیمت خانه در استاد معین ، این محله را جزو محلاتی قرار داده است که انتخاب خوبی برای کسانی است که خواهان اولین خرید مسکن برای زندگی خود هستند.

.

محله استاد معین کجاست

محله استاد معین در ضلع جنوب شرقی میدان آزادی قرار دارد. این محله از شمال با خیابان انقلاب ، از جنوب با خیابان هاشمی ، از شرق با بلوار استاد معین و از غرب با بزرگراه آیت الله سعیدی محدود شده و با محله های مهرآباد ، محله جی ، محله دستغیب ، محله هاشمی ، محله آپادانا ، محله اکباتان ، محله طرشت و محله دانشگاه شریف مجاورت دارد.

.

تاریخچه محله استاد معین

محله استاد معین جزو اراضی قلعه جی و روستای جی بوده است. زمین های کشاورزی در اطراف این محله و وجود نهر فیروز آبادی این منطقه را به یکی از مناطق آباد و سرسبز منطقه تبدیل کرده بود. احداث پاردگان جی ، فرودگاه مهرآباد و میدان آزادی این محله را در کنار گذر مهمی قرار داد که از جنوب تهران و محلاتی مانند آذری و امامزاده حسن به میدان آزادی می رسید و این محله درست در جنب این گذر مهم بود. محله استاد معین بعد از احداث این گذرها و میادین به یک منطقه پر رفت و آمد و پر تردد تبدیل کرد و قطعه بندی اراضی این منطقه نیز از دهه 30 آغاز شد. در دهه 40 و 50 تقریبا شکل و شمایل جدید محله شکل گرفته بود و هر روز نیز به جمعیت آن اضافه می شد. محله استاد معین یک ویژگی بسیار مهم داشت و آن ویژگی دسترسی بسیار خوب به ورودی های غربی شهر تهران بود. دسترسی به جاده مخصوص کرج ( بزرگراه لشگری ) و اتوبان تهران کرج باعث شد تا بسیاری از مهاجرین مرزهای غربی تهران این محله را برای سکونت انتخاب کنند و جمعیتی که در آن زمان در روز به روز به آن افزوده می شد ، امروز نیز در حال افزایش باشد.

.

دسترسی محله استاد معین

محله استاد معین یکی از خوش مسیرترین محله های تهران است. بزرگراه لشگری ، بزرگراه آیت الله سعیدی ، بزرگراه یادگار امام ، خیابان انقلای و خیابان هاشمی ، همگی در اطراف این محله قرار داردند. اگر بخواهیم سه مسیر تردد اصلی بلوار استاد معین را به شما معرفی کنیم ، باید از خیابان انقلاب وارد بلوار استاد معین شوید. مسیر دیگر از طریق بزرگراه آیت الله سعیدی وخیابان هاشمی است و مسیر ورودی شرقی آن از طریق خیابان دامپزشکی است. این مسیرها جزو بهترین مسیرهای دسترسی به محله استاد معین هستند. این محله دسترسی بسیار مناسبی به نقاط مرکزی شهر مانند میدان انقلاب و میدان امام حسین دارد. همچنین از طریق بزرگراه لشگری و اتوبان شهید فهمیده به محله های غربی تهران مانند محله بلوار فردوس ، محله اکباتان ، شهر زیبا محله شهرک گلستان داشته و از طریق بزرگراه جناح نیز به محلات صادقیه و مرزداران و پونک و سعادت اباد دسترسی خواهد داشت. بنابراین برای زندگی در محله استاد معین به هیچ وجه نگران دسترسی های آن نباشید.

.

حمل و نقل عمومی

شاید کمتر محله ای در تهران داشته باشیم که از نظر حمل و نقل عمومی مانند محله استاد معین باشد. در ضلع شمال محله و ضلع غرب آن که خیابان های انقلاب و بزرگراه آیت الله سعیدی را در برمی گیرد ، خطوط اتوبوسرانی بی آر تی وجود دارد و به راحتی و تنها با فاصله بسیار اندک برای شما قابل دسترس است. همچنین در اکثر خیابان های این محله تاکسی های بسیاری در رفت و آمد هستند و شما هیچ گاه بیش از جند دقیقه کوتاه برای سوار شدن به تاکسی ، انتظار نخواهید کشید.

مترو
این محله دارای ایستگاه مترو اختصاصی است و از این نظر نیز شرایط بسیار خوبی دارد. ایستگاه مترو استاد معین ، ایستگاه مترو اختصاصی این محله است.

.

اماکن مشهور محله استاد معین

برج آزادی
در محله استاد معین ، هیچ مکانی معروفتر و بالاتر از میدان و برج آزادی نیست. برج آزادی جزو شناسنامه های تهران است که در سال های اخیر نقش بسیار پر رنگی را در شناسایی شهر تهران به عنوان شهری با ویژگی های مدرنیته ایفا کرده است. این ویژگی ها باعث شده است تا برج آزادی شاخص ترین اثر این محله باشد. همچنین میدان آزادی پر تردد ترین میدان غرب تهران و ورودی غربی تهران در دهه های 40 و 50 بود که تا کنون نیز این موقعیت را حفظ کرده است و هیچ کدام از میادین غرب تهران به مانند میدان آزادی پر تردد نیستند. میدان آزادی جزو جاهای دیدنی تهران است.

پارک المهدی
پارک المهدی از جمله بوستان های قدیمی تهران است که در مجاورت میدان آزادی قرار دارد. بوستان المهدی از زیباترن و خاطره انگیزترین بوستان های غرب تهران در زمان خود بود. وجود دریاچه پارک المهدی در کنار مجموعه های شهر بازی المهدی این بوستان را از قدیم محل گشت و گذار خانواده ها در جنوب غرب تهران کرده بود. بی راه نیست اگر گفته شود روزگاری پارک المهدی میدان آزادی ، برای جنوب غربی های تهران، حکم دریاچه چیتگر را داشت ، چرا که دریاچه پارک المهدی در آن زمان تنها دریاچه مصنوعی غرب تهران بود.

بازار تره بار هاشمی
بازار تره بار هاشمی جزو اولین بازارهای تره بار تهران بود که در دهه هفتاد در محله استاد معین و در ضلع شمال غرب خیابان هاشمی افتتاح شد. بازار تره بار هاشمی تا دهه هشتاد بزرگترین بازار تره بار جنوب غرب تهران بود و در تمام این مدت تاثیر بسیار خوبی بر توزیع ارزاق روزانه در بین ساکنین این محله داشت.

.

قیمت خانه در محله استاد معین

قیمت خانه در استاد معین با توجه به قرار گرفتن این محله در مرکز شهر ، در سطح متوسط قیمت خانه در تهران قرار دارد. شما می توانید در رنج قیمت متوسط تهران با متراژهای بسیار کوچه صاحب مسکن باشید‌. در محله استاد معین واحدهایی با متراژهای ۵۰ الی ۷۰ متر نیز به وفور یافت می شود و این موضوع کمک می کند تا قیمت خانه در استاد معین در سطح انتطار هر کسی با بودجه های متوسط باشد.

.

شرایط زندگی در بلوار استاد معین

شرایط زندگی در محله استاد معین با توجه به موقعیت مناسب این محله و همچنین دسترسی های خوب آن برای افرادی که مجبور به تردد روزانه در مناطق مرکزی و غربی تهران هستند ، مطلوب به نطر می رسد. قیمت خانه و آپارتمان در استاد معین ، در سطح متوسط تهران قرار دارد. محلات بالاتر این محله ، محله طرشت و صادقیه هستند که از نظر قیمتی بالاتر از محله استاد معین قرار گرفته اند. محله استاد معین به دلیل قرار گرفتن در مجاورت میدان آزادی ، دارای بار ترافیکی بسیار سنگینی است.

این بار ترافیکی سنگین را برخی جزو نقاط ضعف بلوار استاد معین می دانند ، چرا که این ترافیک سنگین به خصوص در ساعات ابتدایی و پایانی روز ، آلودگی زیادی را به این محله تحمیل می کند. از طرفی دیگر آلودگی فرودگاه مهرآباد خود موضوع دیگری است که در مورد محله استاد معین باید در نظر داشت. فرودگاه مهرآباد دارای آلودگی های خاص خود است. هم آلودگی هوا را به همراه دارد و هم آلودگی صوتی را برای ساکنین ایجاد می کند. گر چه دو محله جی و تهرانسر سهم بیشتری از آلودگی صوتی فرودگاه می برند ، اما محلاتی مانند استاد معین نیز از این آلودگی بی بهره نیستند. با تمام شرایط فوق و ور نظر گرفتن اینکا آلودگی هوا در حال حاضر تنها مربوط به چنین محلاتی نیست ، بلوار استاد معین دارای قیمت هایی متناسب با وضعیت و شرایط این محله است.

.
منبع:
کوچه گرد | https://kochegard.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!