تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

محله سبلان شمالی

سبلان شمالی نام یکی خیابان‌ها و محله‌های منطقه ۷ تهران است. سبلان شمالی از جمله محله‌هایی است که به دلیل شهرت نام خیابان آن به این نام شهرت یافته است. محله سبلان از جمله محله‌های متراکم و بسیار پر رفت و آمد شرق تهران است. دلیل این تراکم نیز وجود امکانات خوب برای زندگی و دسترسی‌های مناسب این مناطق است. میدان سبلان را می‌توان پر ترددترین و کلیدی‌ترین میدان شرق تهران نام برد، چرا که بسیاری از مسیر‌های اصلی شرق تهران با میدان سبلان دارای تقاطع بوده و میدان سبلان مرز میان بسیاری از محله‌ها و مناطق اطراف است. زندگی در سبلان شمالی شرایط مطلوبی دارد و قیمت آپارتمان در سبلان شمالی در سطح متوسط قیمت آپارتمان و خانه در تهران است و به همین دلیل خرید و فروش آپارتمان در سبلان شمالی بسیار پر رونق است.

خیابان سبلان شمالی در محدوده منطقه ۷ تهران قرار دارد. خیابان سبلان شمالی یکی از معروفترین و مهمترین خیابان‌های شرق تهران است. این خیابان از خیابان دماوند آغاز شده و تا میدان سبلان امتداد دارد. بزرگراه امام علی خیابان سبلان را به دو بخش سبلان جنوبی و خیابان سبلان شمالی تقسیم کرده است که بخش شمالی این خیابان، به خیابان سبلان شمالی شهرت دارد. تقاطع‌های خیابان سبلان شمالی از معروف‌ترین تقاطع‌های خیابان سبلان است. تقاطع سبلان شمالی خیابان آزادی، سبلان شمالی خیابان مطلب نژاد و سبلان شمالی خیابان حیدری از مهمترین این تقاطع‌ها هستند. مسیر خیابان سبلان شمالی از میدان سبلان و بزرگراه امام علی قابل دسترسی است و یکی از خیابان‌های بسیار خوش مسیر شرق تهران است.

.

محله سبلان کجاست؟

محله سبلان شمالی محله‌ای معروف در شرق تهران است که به دلیل شهرت نام خیابان سبلان، به همین نام نامگذاری شده است. محله سبلان از شمال با میدان سبلان و خیابان جانبازان غربی، از جنوب با بزرگراه امام علی و خیابان سبلان جنوبی از شرق با خیابان مدنی و از غرب با بزرگراه صیاد شیرازی و خیابان سبلان شمالی محدود شده است و با محله‌های دبستان، محله مجیدیه، محله شاهد، محله ارامنه، محله حشمتیه، محله وحیدیه، محله تسلیحات و محله لشکر مجاورت دارد. محله سبلان را با نام‌های میدان سبلان و خیابان سبلان نیز می‌شناسند. این محله در نقطه‌ای بسیار مهم قرار گرفته است و مرز مهمی میان مناطق نارمک، مجیدیه و سید خندان است.

.

میدان سبلان کجاست؟

میدان سبلان یکی از مهمترین میدان‌های شرق تهران است. میدان سبلان تقاطعی مهم است که بسیاری از تقاطع‌های مهم این منطقه به میدان سبلان ختم می‌شود. بزرگراه صیاد شیرازی، خیابان جانبازان غربی، خیابان سبلان شمالی، خیابان قدوسی، خیابان استاد حسن بنا و خیابان‌های فرعی متعدد دیگری با میدان سبلان دارای تقاطع هستند. میدان سبلان امکان دسترسی بسیاری از بزرگراه‌ها و مناطق مجاور خود را با یکدیگر فراهم می‌کند. در شمال میدان سبلان، بزرگراه سردار سلیمانی قرار دارد و در شرق این میدان، بزرگراه امام علی در دسترس است. میدان سبلان مناطقی مانند مجیدیه، دبستان، سید خندان، نارمک و خواجه عبدالله را به یکدیگر متصل کرده و از این نظر نیز دارای اهمیت شایانی است. میدان سبلان در کنار میدان امام حسین و میدان هفت حوض از مهمترین میادین شرق تهران هستند.

.

حمل و نقل عمومی محله سبلان شمالی

محله سبلان از نظر حمل و نقل عمومی شرایط قابل قبولی را دارد. در طول خیابان سبلان، ناوگان اتوبوسرانی در حال تردد هستند و ب همین دلیل این ناوگان را می‌توان از امکانات خوب محله سبلان نام برد. اما باید اذعان داشت که محله سبلان فاقد دسترسی به خطوط بی‌آر تی است و از این نظر در تنگنا است.

مترو سبلان
یکی از امکانات محله سبلان وجود‌ایستگاه مترو سبلان در مجاورت این محله است. ‌ایستگاه مترو سبلان‌گر چه در خیابان سبلان جنوبی قرار دارد، اما برای خیابان سبلان شمالی نیز به راحتی قابل دسترس است.

.

زندگی در سبلان شمالی

محله سبلان شمالی یکی از محله‌های مناسب برای زندگی در محدوده شرق تهران است. محله سبلان به وجود بزرگراه‌های صیاد شیرازی و بزرگراه امام علی و بزرگراه سردار سلیمانی، از محله‌هایی است که بسیار خوش مسیر بوده و دارای معابر مواصلاتی بسیار خوبی است. حمل و نقل عمومی نیز در این محله گرچه زیاد قدرتمند نیست، اما شرایط قابل قبولی دارد و امکان دسترسی به خطوط حمل و نقل عمومی در این محله موجود است. مترو سبلان نیز امکان دسترسی این محله را به مترو فراهم کرده است. وجود امکانات رفاهی خوب و دسترسی مناسب این محله به جا‌های دیدنی تهران باعث شده است تا از نظر طبیعت‌گردی، وضعیت محله سبلان بسیار خوب باشد.

اما باید توجه داشت که بافت شهرسازی محله سبلان، بافتی تقریباً ریز دانه است و بافت فرسوده و بافت ناپایدار در این محله به چشم می‌خورد. محله سبلان در نوسازی بافت فرسوده چندان موفق نبوده و نتوانسته است بافتی نوساز در این محله به وجود آورد. این موضوع را باید در کنار خیابان کشی‌های باریک و متراکم سبلان دید که باعث شده است در بیشتر محور‌های مواصلاتی این محله مشکلات بسیاری از نظر ترافیکی به وجود آید که بیشتر مشکلات ترافیکی محله سبلان در خیابان سبلان شمالی و همچنین بزرگراه‌های صیاد شیرازی و بزرگراه امام علی و میدان سبلان وجود دارد. میدان سبلان با وجود تقاطع‌های فراوان دارای مشکلات ترافیکی بسیار زیادی است و این مشکلات ترافیکی را باید در کنار ترافیک بسیار شدید بزرگراه سردار سلیمانی در این محدوده دید. گره‌های ترافیکی منطقه سبلان از جمله دلایل آلودگی هوا در این محدوده هستند، چرا که حجم مسافرت‌های بین شهری در این محدوده از شهر بسیار زیاد است. از دیگر مواردی که باید به آن اشاره داشت کمبود فضای سبز درون محله‌ای در داخل محله سبلان است و ساکنین محله برای استفاده از فضای سبز می‌بایست به محله‌های مجاور تردد کنند.

.

قیمت خانه و آپارتمان در سبلان شمالی

خرید و فروش خانه و آپارتمان در سبلان شمالی رونق زیادی دارد. قیمت خانه و آپارتمان در سبلان شمالی به دلیل قرار داشتن این محله در محدوده مرکزی شهر تهران در سطح متوسط قرار دارد و این موضوع باعث شده است تا تقاضای زیادی برای خرید خانه در سبلان شمالی وجود داشته باشد. در این محله شما می‌توانید آپارتمان و خانه‌هایی در سطح متوسط پیدا کرده و اقدام به خرید خانه داشته باشید، چرا که املاک با متراز‌های خرد و کوچک در این محله به وفور یافت می‌شود. از دیگر مزایای خرید خانه در سبلان شمالی وجود انواع خانه‌های کلنگی در این محله است که این مورد سازندگان زیادی را به سمت خود کشانده تا با ساخت و ساز و نوسازی خانه‌های کلنگی، این منطقه را تبدیل به یکی از بورس‌های خورید و فروش آپارتمان کنند. در هنگام خرید خانه در این محله باید بدانید که قیمت خانه در سبلان شمالی نسبت به سبلان جنوبی دارای رونق بیشتری است و به همین دلیل سبلان شمالی دارای رونق بهتری برای سرمایه‌گذاری در حوزه املاک است.

.
منبع:
کوچه گرد | https://kochegard.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!