تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

محله آرارات

محله آرارات از محله های مشهور منطقه 6 تهران است. محله آرارات را برخی جزئی از محله ونک می شناسند و بیشتر شهرت محله آرارات به دلیل وجود باشگاه معروف آرارات در این محله است. دسترسی خوب به معابر و حمل و نقل عمومی و مجاورت با مراکز تجاری و درمانی محله ونک از جمله ویژگی های مثبت محله آرارات است. وجود برخی از مراکز تفریحی و ورزشی در این محله که جزو بهترین اماکن تفریحی و گردشگری تهران هستند و وجود نمایشگاه بین المللی تهران در این محله ، آن را جزو بهترین محله های تهران قرار داده است.

.

محله آرارات کجا است

محله آرارات از شمال با بزرگراه چمران، خیابان یمن و خیابان جوانان، از جنوب با خیابان ونک و خیابان عطار ، از شرق با خیابان ولیعصر، بزرگراه هاشمی رفسنجانی و خیابان اسفندیار، و از غرب با خیابان شیخ بهائی، خیابان سئول و خیابان رشید یاسمی محدود شده است. این محله با محله‌های ‌سعادت آباد، محله ونک، محله الهیه، محله ظفر، محله امانیه، محله باغ فردوس،محله اوین و محله محمودیه مجاورت دارد.

.

تاریخچه محله آرارات

محله آرارات در قدیم جزء شرقی محله ونک بوده است که بیشتر ساکنین ارامنه در آن سکونت داشتند. مستوفی الممالک همانطور که ونک و بخش روستای ونک را به تصرف خود درآورده بود ، ونک ارامنه را نیز تصرف کرده بود و این تصرف تا مدت ها ادامه یافت ، تا زمانی که بسیاری از مالکین قدیمی شکواییه های خود را به دادگستری کشاندند که در نهایت این اراضی به کشاورزان بازگشت. مالکین محله آرارات بیشتر از اقوام ارامنه ای بودند که به دلیل وجود قنات های بسیار زیاد و پر آب در این منطقه زراعت می کردند. از دهه 40 و با احداث خیابان ولیعصر محله آرارات نیز آغاز به رشد و توسعه شهر نشینی کرد و به دلیل مجاورت با خیابان ولیعصر و قرار گرفتن در مسیر تهران به شمیرانات این رشد سریع اتفاق افتاد تا جایی که محله آرارات امروزه به یکی از محلات خوب تهران تبدیل شده است.

.

قیمت آپارتمان در آرارات

قیمت آپارتمان در آرارات نسبت به سطح متوسط تهران بسیار بالاتر است. این محله به دلیل مجاورت با مناطقی مانند ونک ، جردن ، امانیه و سعادت آباد برای خرید و فروش خانه و آپارتمان بسیار مناسب است. محله آرارات با ویژگی های مثبت خود توانسته است گوی سبقت قیمت آپارتمان را از بسیاری از محلات تهران برباید.

.

امکانات

پارک ملت
بزرگترین بوستان آرارات پارک ملت است. پارک ملت از بهترین جاهای دیدنی تهران است که در مجاورت خیابان ولیعصر قرار گرفته است.

مجموعه ورزشی انقلاب
مچموعه ورزشی انقلاب از جمله زیبایی های منحصر به فرد محله آرارات است. مجموعه ورزشی انقلاب از بزرگترین و مشهورترین مجموعه های ورزشی و تفریحی تهران است که تبدیل به بهترین جاهای دیدنی تهران شده است. مجموعه ورزشی انقلاب با امکانات منحصر به فرد خود مانند زمین تنیس و زمین گلف و جاده تندرستی شهرت زیادی را کسب کرده است.

نمایشگاه بین المللی تهران
نمایشگاه بین المللی تهران نیز در محله آرارات قرار دارد. نمایشگاه بین المللی تهران جزو بهترین جاهای دیدنی تهران است که مرکز بسیاری از نمایشگاه های مشهور کشور و تهران است. جز ارزش تجاری این نمایشگاه ، این مکان از نظر زیبایی فضای سبز خود بسیار شهرت داشته و بسیاری از بازدید کنندگان زیبایی فضای سبز نمایشگاه نیز برایشا دارای ارزش خاصی است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
مشهورترین مرکز دولتی تهران که در محله آرارات وجود دارد ، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
مسجد بلال
بیمارستان فوق تخصصی قلب رجایی
وزارت ورزش و جوانان
استخر چهرفصل باشگاه انقلاب
آکادمی ملی المپیک
باشگاه فرهنگی و ورزشی آرارات
دانشکده صدا و سیما
وزارت ورزش و جوانان
کمیته ملی المپیک و پارا المپیک
فدراسیون های ورزشی
خیابان های محله آرارات
خیابان سئول
بزرگراه چمران
بزرگراه هاشمی رفسنجانی
بزرگراه کردستان
خیابان خدامی
بزرگراه کردستان
دسترسی به مترو
ایستگاه مترو شهید حقانی

.
منبع:
کوچه گرد | https://kochegard.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!