تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

محله هاشمی

خیابان هاشمی از محلات منطقه 10 تهران است. خیابان هاشمی از جمله خیابان های قدیمی این منطقه است. خیابان هاشمی جزئی از محله هاشمی است ، اما خیابان هاشمی ، از جمله خیابان هایی است که به دلیل شهرت بسیار روی نام محله هاشمی سایه افکنده است. خیابان هاشمی جزو پرتراکم ترین خیابان های تهران است و دلیل آن وجود خانه هایی با متراژ بسیار پایین در این خیابان است. متراژ آپارتمان های خیابان هاشمی ، گاه به 30 متر و گاه از این متراژ نیز پایینتر یافت می شود.

.

تاریخچه محله هاشمی

محله هاشمی در گذشته جزئی از روستای جی بود . زمین های این منطقه به دلیل مجاورت با نهر فیروزآبادی بیشتر به کشت و زرع اختصاص داده شده بود. رشد و توسعه محله هاشمی نیز به مانند محلات منطقه 10 از دهه 30 آغاز شد. این محلات به دلیل نزدیکی به محلات مرکزی تهران رشد و توسعه خود را زودتر از بسیاری از محلات جانبی شهر تهران آغاز کردند و در دهه 50 تقسیم زمینها و شکل کلی این محلات مشخص شده بود و در دهه 50 و 60 با توسعه روند مهاجرت به سمت تهران جمعیت این محله افزایش پیدا کرده تا به شکل کنونی خود رسید.

.

قیمت خانه در خیابان هاشمی

خیابان هاشمی از خیابان های مهم منطقه 10 تهران است که دارای تراکم جمعیتی بسیار زیادی است. قیمت خانه و آپارتمان در خیابان هاشمی بنا به موقعیت املاک آن دارای تغییرات محسوسی است. به دلیل طول زیاد خیابان هاشمی و قرار گرفتن این خیابان در موقعیت های مختلف شهرسازی این تغییرات در قیمت خانه های خیابان هاشمی ایجاد می شود. موضوع موثر بعدی در قیمت خانه در خیابان هاشمی ، مربوط به متراژ واحدهای این خیابان است. متراژ واحدهای خیابان هاشمی گاه به محدوده واحدهای 30 متری نیز می رسد و این موضوع باعث شده است که حتی با بودجه های بسیار محدود بتوان در این محله اقدام به خرید آپارتمان کرد.

.

خیابان هاشمی کجاست؟

خیابان هاشمی تهران از خیابان های مهم محدوده منطقه 10 تهران و یکی از طولانی ترین این خیابانها است. خیابان هاشمی محدوده بسیار بزرگی را شامل می شود که از بزرگراه نواب تا بزرگراه یادگار امام را شامل می گردد. در شمال خیابان هاشمی ، خیابان دامپزشکی و در جنوب آن خیابان امام خمینی قرار داشته و خیابان هاشمی در بین این دو خیابان و در بین دو بزرگراه نامبرده امتداد دارد. خیابان هاشمی با بسیاری از خیابان های مشهور منطقه 10 تهران دارای تقاطع است. تقاطع جیهون ، تقاطع خیابان قصر دشت و تقاطع خیابان رودکی از مهمترین تقاطع های خیابان هاشمی هستند. این خیابان ، با محلات سلسبیل ، محله کارون ، محله دکتر هوشیار ، محله استاد معین و محله شبیری مجاورت دارد.

.

دسترسی خیابان هاشمی

بزرگراه یادگار امام و بزرگراه نواب بهترین مسیرهای دسترسی به خیابان هاشمی هستند. خیابان هاشمی از طریق این دو بزرگراه با بسیاری از محلات شمالی و جنوبی شهر تهران دسترسی پیدا می کند. بزرگراه یادگار امام ذسترسی خیاان هاشمی را به طرشت ، ستارخان ، مرزداران و سعادت آباد امکان پذیر ساخته و بزرگراه نواب نیز دسترسی خیابان هاشمی را به محلات شمالی و جنوبی این محله مانند محله جوادیه ، محله خزانه ، محله فلاح و محلاتی چون محله ونک ، محله گیشا و محله شهرک غرب فراهم کرده است.

.

زندگی در محله هاشمی

زندگی در محله هاشمی شرایط خوبی از نظر دسترسی به مناطق مرکزی شهر مانند میدان انقلاب و میدان های مرکز تهران دارد. این محله دارای امکانات تجاری خوبی است. مراکز تجاری خیابان هاشمی جزو پر ترددترین مراکز تجاری منطقه 10 هستند و به همین دلیل فروشگاه های متعددی در خیابان هاشمی جهت عرضه انواع پوشاک و محصولات مختلف وجود دارد. امکانات فرهنگی و هنری محله هاشمی در سطحی متوسط قرار دارد ، اما به دلیل دسترسی خوب این محله به خیابان آزادی و میدان انقلاب به راحتی و با فاصله ای بسیار کم می توان این نقیصه را برطرف کرد.

.

حمل و نقل عمومی

خیابان هاشمی از نظر حمل و نقل عمومی دارای شرایط نسبتا مساعدی است و به خصوص به لحاظ دسترسی به تاکسی شرایط بهتری نسبت به دسترسی به اتوبوس دارد.

مترو
نزدیکترین ایستگاه مترو به خیابان هاشمی ، ایستگاه مترو رودکی است و به همین دلیل دسترسی خیابان هاشمی به مترو ها زیاد مناسب نیست.

.

سرای محله هاشمی

سرای محله هاشمی از جمله مراکز فرهنگی محله هاشمی است. سرای محله هاشمی در کنار شورایاری محله فعالیت های مهمی را در زمینه های اجتماعی و فرهنگی ایفا می کند.
آدرس سرای محله هاشمی
خیابان هاشمی ، بین خیابان جیحون و بزرگراه یادگار امام
شماره تلفن سرای محله هاشمی
02166389729

.
منبع:
کوچه گرد | https://kochegard.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!