تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

محله فرحزاد

فرحزاد نام محله ای است که حد فاصل بین تجریش و کن قرار دارد. در قدیم الایام این محله در مسیر راه زوار امامزاده داوود بوده است. زائران که معمولا با پای پیاده عازم زیارت می شدند شب را در فرحزاد سپری می کردند و دوباره صبح زود با کرایه کردن قاطر راهی امامزاده داوود می شدند. همین امر سبب شد که روز به روز بر رونق گردشگری و اقتصادی فرحزاد افزوده شود و کم کم کافه های بین راهی یکی پس از دیگری پدید آمدند. تا جایی که مهاجران از دور و نزدیک برای راه انداختن کافه رستوران به این منطقه مهاجرت کردند و جمعیت 1200 نفری روستای فرحزاد به 20 هزار تن رسید. با توسعه شهری تهران فرحزاد تبدیل به یک محله شکم گردی تمام و کمال گردید که آخر هفته ها خوشحالی پیدا کردن جای پارک در فرحزاد دست کمی از شادی یافتن فرمول کیمیای سعادت ندارد. در فرحزاد انواع باغ رستوران ها، سفره خانه ها رستوران های لوکس و سنتی و غیره به وفور به چشم می خورند که بعضی از آنها جزو رستوران های با قیمت متوسط و بعضی جزو رستوران های گران قیمت می باشند در مقابل همه رستوران ها یکی دو نفر راهنما ایستاده اند و سعی در جذب مشتری به آن رستوران را دارند. شب های زمستان هم که بساط لبوفروشان، بلال فروشان، جگرفروشان و باقلافروشان به راه است که در جای جای مسیر بساط کرده اند و رهگذران را به فست فودهای محلی شان دعوت می کنند. مغازه های قلیان فروشی و چایخانه های سنتی هم حسابی کار و بارشان مخصوصا در زمستان ها سکه است.

موقعیت جغرافیایی فرحزاد
فرحزاد از یک طرف به کوههای البرز ختم می شود، رودخانه دره فرحزاد در سمت چپش قرار دارد و در سمت راستش جاده قدیم امامزاده داوود و خیابان گلپاد قرار دارد. کلا فرحزاد از سه بخش تشکیل شده است: محله فرحزاد بالا که شمال اتوبان یادگار را در برمی گیرد. محله فرحزاد پایین که جنوب اتوبان یادگار را در برمی گیرد و محله امامزاده که بومی ها این منطقه در آن زندگی می کنند.

دسترسی
وسیله نقلیه عمومی: از بزرگراه یادگار امام می توانید به راحتی خود را به فرحزاد برسانید کافی است که مستقیم تا انتهای بزرگراه را بروید تا به تابلوهای خروجی بلوار فرحزادی برسید. وارد بلوار فرحزادی شوید. از همین جا می توانید شکم گردی را آغاز نمایید.
مترو: با استفاده از خط 2 مترو در میدان صادقیه پیاده شوید از آنجا تاکسی و اتوبوس برای فرحزاد به وفور یافت می شود.
اتوبوس: با استفاده از اتوبوس های خط 10 بی آر تی می توانید در ایستگاه سه راه فرحزاد پیاده شوید.

◉ آدرس: تهران، انتهای بزرگراه یادگار امام، بلوارفرحزادی

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!