تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

موزه سکه

موزه سکه تهران، یکی از جالب‌ترین موزه‌های پایتخت است. این موزه در ساختمان بانک سپه مرکزی تهران قرار دارد. در این موزه انواع سکه‌های تاریخی، باستانی و معاصر دیده می‌شود. می‌توان این موزه را، یکی از کامل‌ترین موزه‌های منطقه به شمار آورد. این موزه تهران، مجموعه‌ای استثنایی از انواع سکه‌ها و پول رایج در دوره‌های مختلف است.

تاریخچه موزه سکه

موزه سکه بانک سپه در سال 1342 ساخته شد. این موزه توسط بانویی به نام شیرین ملک‌زاده بنایی تاسیس شده است. وی یکی از معروف‌ترین سکه‌شناسان ایران بوده است. یکی از افرادی که به تاسیس این مجموعه کمک کرد، تیمسار فرج‌الله آق‌اولی بود. او در واقع به عنوان مدیر عامل بانک سپه شناخته می‌شد.شیرین ملک‌زاده به عنوان یک کارشناس سکه، به جمع‌آوری سکه‌های مختلف پرداخت. او 10 سال به جمع‌آوری سکه‌های مختلف از سکه‌داران و مجموعه‌داران پرداخت. بعد از این، وظیفه او چیدمان و رده‌بندی سکه‌ها بود. در نهایت این مجموعه به صورتی که اکنون وجود دارد، به وجود آمد. این مجموعه بسیار دیدنی و جالب است.

انواع سکه‌ها از زمان لیدی‌ها تا امروز، در این موزه نگه‌داری می‌شود. با دیدن این مجموعه سکه، می‌توان اطلاعات زیادی در مورد اتفاقات مختلف اجتماعی، فرهنگی، تاریخی، هنر، طرح لباس‌ها، نحوه خط و مراسم مذهبی در دوران‌های مختلف تاریخی به دست آورد. موزه سکه میرداماد نیز یکی دیگر از مکان‌هایی است که می‌توان انواع سکه و پول را در آن مشاهده کرد.

ساعت کاری موزه سکه

موزه سکه بانک سپه تهران در روزهای زوج از ساعت 9 الی 15 باز می‌باشد. روزهای 5 شنبه نیز موزه از ساعت 9 الی 13 باز می‌باشد. در ماه مبارک رمضان، همین زمان برای بازدید در نظر گرفته شده است. بازدید از این موزه رایگان می‌باشد.

در ایام دهه فجر و هفته‌های بانکداری اسلامی و میراث فرهنگی، موزه هر روز باز است. اگر مایل به بازدید گروهی هستید، باید از قبل با مسئولین تماس بگیرید. شماره تماس موزه سکه : 02166740000

چطور به موزه سکه برویم؟
برای رفتن به موزه می‌توانید از ماشین شخصی، مترو یا اتوبوس استفاده کنید. اگر مایل هستید از مترو استفاده کنید، باید سوار خط 1 یا 2 مترو شوید. سپس در ایستگاه امام خمینی پیاده شوید. از ایستگاه مترو تا بانک سپه، تنها 50 متر فاصله است. البته یک ایستگاه اتوبوس نیز در نزدیکی بانک قرار دارد. می‌توانید سوار اتوبوس‌هایی که به میدان امام خمینی می‌روند بشوید.

◉ آدرس: ابتدای خیابان امام خمینی (سپه سابق)، کوچه پست، شرق خیابان یارجانی ، ورودی مجموعه بانک سپه

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!