تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

پارک حقانی

پارک حقانی دروازه غار تهران، یکی از بوستان‌هایی است که در منطقه 12 قرار دارد. این بوستان در امتداد خیابان هرندی واقع شده است. در این محله پارک‌های دیگری هم وجود دارند. بوستان‌هایی مانند هرندی، خواجوی کرمانی و بهاران در این خیابان قرار دارند.

این پارک، فضایی مناسب برای پیاده‌روی، نرمش صبحگاهی و … ایجاد کرده است. البته این فعالیت‌ها در فضای پارک قابل انجام هستند و پیست جداگانه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته نشده است.

بوستان دارای انواع گونه‌های گیاهی زیبا است و چمن‌کاری گسترده‌ای در آن انجام گرفته است. قسمت‌های پیاده‌روی پارک به طور کامل سنگفرش شده است. یک زمین بازی کودکان نیز در بوستان دیده می‌شود.

پارک حقانی، محلی مناسب برای پیاده‌روی اهالی این منطقه است. افرادی که دوست دارند یک سرگرمی سالم داشته باشند، می‌توانند از این پارک استفاده کنند. می‌توان هر روز در پارک یا حاشیه آن به نرمش، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا اسکیت پرداخت. مغازه‌های سوپرمارکت و فست فود اطراف پارک نیز برای خرید مایحتاج مناسب است.

البته این پارک به کمک شهرداری نیاز دارد تا امکانات بیشتری در آن ایجاد شود. پاکسازی و تمیز کردن محدوده پارک اهمیت زیادی دارد. همچنین بهتر است امکانات تفریحی مانند وسایل ورزشی، بوفه خرید مواد غذایی و … در پارک احداث شود.

اگر در این منطقه از تهران زندگی می‌کنید، با دوستان یا خانواده خود به این پارک بروید. دورهمی، برگزاری بازی‌های جمعی دوستانه و … می‌تواند روز شما را کامل کند. مطمئنا دفعات دیگر نیز این بوستان را انتخاب خواهید کرد.

دسترسی به بوستان حقانی
می‌توان گفت دسترسی به آن تقریبا راحت است. برای رفتن به این بوستان می‌توان از ماشین شخصی، مترو و اتوبوس استفاده کرد. در صورتی که از ماشین شخصی خود استفاده کنید، باید آن را در مکانی امن پارک کنید. پیشنهاد می‌دهیم از اتوبوس استفاده کنید. زیرا ایستگاه هرندی در فاصله 300 متری پارک قرار دارد.
کافی است سوار اتوبوس‌هایی شوید که به خیابان هرندی می‌روند. در این ایستگاه پیاده شوید و با 5 دقیقه پیاده‌روی به بوستان برسید. نزدیکترین مترو به پارک حقانی تهران، ایستگاه شوش در فاصله 700 متری پارک است. کافی است سوار مترو شوید و در این ایستگاه پیاده شوید. با حدود 30 دقیقه پیاده‌روی به مقصد می‌رسید. خیابان شوش، خیابان هرندی

◉ آدرس: تهران، شوش، علیزاده، بین هرندی و بهاران

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!