تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

کوه پورا

کوه پورا در 15 کیلومتر جاده چالوس قرار گرفته است. یال جنوبی کوه پورا در روستای کندر و یال شمالی در روستاهای ابهرک و ارنگه قرار گرفته است. از جاذبه های این کوه داشتن یک آبشار به نام آبشار نمرک در یال جنوبی در ارتفاع 1930 متری واقع در روستای کندر می باشد که معمولا کوهنوردان از یال جنوبی در روستای کندر اقدام به صعود می نمایند و صبحانه خود را در کنار آبشار نمرک صرف می کنند. روستای کندر در 1300 متری در سطح دریا واقع شده است. ارتفاع قله پورا 2890 متر می باشد که برای صعود به آن بایستی یک مسیر 4.5 کیلومتری را بپیمایید تا از نقاط امن به قله برسید. از یال جنوبی به سمت راست بروید تا به آبشار برسید از آبشار مستقیم با شیب 25 درجه باید به سمت بالا بروید. در مسیر پاکوب حرکت کنید. در قسمت هایی باید دست به صخره جلو بروید. از ساعت 6 تا 12 می توانید به قله پورا صعود بفرمایید و از ساعت 2 تا 6 هم می توانید مسیر را به سمت پایین بازگردید. دقت بفرمایید دو بطری کوچک آب معدنی و خوراکی های سبک و عصای کوهنوردی با خود داشته باشید. در بین مسیر هیچ آب آشامیدنی وجود ندارد.

بهترین موقع بازدید از کوه پورا
کوه پورا از اواخر آذر تا اواسط فروردین پوشیده از برف و یخ می باشد. بهترین موقع برا این قله متوسط از 15 فروردین تا اواخر آبان ماه می باشد. بهتر است در فصل پاییز آب و هوای منطقه را پیش از سفرتان بررسی نمایید تا گرفتار برف نشوید.

دسترسی
وسیله نقلیه: می توانید در کیلومتر 15 جاده چالوس وارد روستای کندر شوید و مستقیم به سمت قله حرکت کنید یا می توانید از جاده قدیم روستای کندر رهسپار روستای ارنگه شوید و از یال شمالی صعودتان را آغاز کنید. اگر از یال جنوبی وارد شوید. می توانید از آبشار نمرک هم که در 1930 متری این کوه قرار گرفته است بازدید نمایید.

◉ آدرس: کیلومتر 15 جاده چالوس، روستای کندر

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com

error: Alert: Content selection is disabled!!