تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک

موزه ملی ورزش ایران، آیین فرهنگ‌های گوناگون و نمایشگر میراث فرهنگی ملت‌ها در بیان چیستی، چرایی و چگونگی زندگانی، شیوه تفکر و باورداشت ملت‌ها از دیر باز تا عصر حاضر است. موزه ملی ورزش ایران مکانی برای معرفی و تعمق در تاریخ ورزش‌ها، پهلوانی‌ها، ارزش‌ها، پیروزی‌ها، شکست‌ها، رؤیاها و روایت‌ها در عرصه ورزش کشور است. هدف اصلی موزه، حفاظت و صیانت از میراث ورزش ایران است، همچنین ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی و انتقال مفاهیم و آموزه‌هایی چون آیین جوانمردی و آیین المپیزم، پویایی، خلاقیت و تداوم پارالمپیک شعار (روح در حرکت) از اهداف دیگر این موزه است شایان ذکر است تندیس غلامرضا تختی نماد موزه ملی ورزش است.

ساخت و افتتاح موزه‌ی ورزش، اتفاق مهمی در تاریخ ورزشی کشور به حساب می‌آید. این موزه که از جاهای دیدنی تهران است، می‌تواند مکانی برای آشنایی نسل جوان و به‌خصوص ورزشکاران با تاریخچه و سیر ورزش ایران و جهان باشد و در آن‌ها انگیزه‌ و شور بیشتری برای کسب قهرمانی در عرصه‌های مختلف ورزشی ایجاد کند. مردم نیز با بازدید از این مکان، با پهلوانان و قهرمانانی آشنا می‌شوند که پرچم ایران را در میدان‌های مهم به اهتزاز درآورده‌اند و به این ترتیب، یاد و نام این دلاوران برای همیشه در خاطره‌ها باقی خواهد ماند.

فاز اول موزه‌ی ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک، در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ در محل ساختمان جدید کمیته‌ی ملی المپیک کشور افتتاح شد. این موزه در سه طبقه، به معرفی تاریخ ورزش ایران، جهان، المپیک و پارالمپیک، معرفی قهرمانان و پیشکوتان ورزشی، نمایش مدال‌ها، جام‌ها و مشعل‌ها، نمایش رشته‌های ورزشی تابستانی و زمستانی، ابزار، وسایل و لباس‌های ورزشی و… می‌پردازد.

◉ آدرس: تهران، بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، خیابان سئول شمالی

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
کجارو | https://www.kojaro.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!