تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

کوچه مروی

کوچه مروی از قدیم در شمار مراکز خرید معروف تهران بوده که در خیابان ناصرخسرو و نزدیک به بازار بزرگ تهران واقع شده‌ است. این کوچه در فاصله کمی از جاذبه‌های شهر مانند ساختمان شمس‌العماره، سرای روشن، بازارچه قدیمی مروی و… قرار دارد. معروف‌ترین فلافلی تهران نیز در ابتدای کوچه مروی فعالیت می‌کند. در کوچه مروی می‌توانید انواع خوراکی‌های خارجی نظیر شکلات‌ و قهوه را خریداری کنید و چای، لوازم آرایشی، وسایل تزیین لباس و… را در سبد خریدتان بگنجانید.

برای رسیدن به کوچه مروی می‌توانید از مترو استفاده کنید. کافی است در ایستگاه مترو پانزده خرداد در خط یک مترو از قطار پیاده شده و پس از خروج از ایستگاه با ۱۰ دقیقه پیاده‌روی در خیابان پانزده خرداد به خیابان ناصرخسرو و سپس کوچه مروی برسید که در سمت راست شما قرار دارد. مسیر بین ایستگاه مترو تا خیابان ناصرخسرو را می‌توانید با درشکه یا ماشین‌ دودی‌هایی طی کنید که در این مسیر تردد می‌کنند تا کمی به یاد تهران قدیم بیفتید.

همچنین می‌توانید در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) که تقاطع خط یک و دو است، از قطار پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه مترو که در میدان امام خمینی (توپخانه) قرار دارد، به خیابان ناصرخسرو بروید و با حدود ۱۵ دقیقه پیاده‌روی به کوچه مروی برسید. توجه داشته باشید که این مسیر کمی طولانی‌تر است.

همچنین می‌توانید با انتخاب ایستگاه مترو امام خمینی (ره) یا ۱۵ خرداد در خط یک مترو، از اتوبوس‌هایی که به مقصد این میدان حرکت می‌کنند، باخبر شوید و از آن‌ها استفاده کنید یا برای تردد به‌سراغ تاکسی‌هایی بروید که از سراسر شهر مانند پایانه میدان آزادی به این میدان می‌روند و از آنجا راهی کوچه مروی شوید.

◉ آدرس: تهران، خیابان ناصرخسرو، کوچه مروی

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!