تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

پاساژ مهستان

پاساژ مهستان انقلاب از برجسته‌ترین مراکز خریدوفروش محصولات فرهنگی و مذهبی در قلب پایتخت کشور ما به شمار می‌رود. در این مجموعه انواع کالاها، ابزار، کتب، محصولات صوتی و تصویری و بنرهای مذهبی به مشتریان عرضه می‌شوند. بین مغازه‌های این پاساژ، فروشگاه‌های چاپ و بسته‌بندی نیز فعالیت می‌کنند که بازار کار آن‌ها نزدیک به مناسبت‌های سوگواری و اعیاد مذهبی بسیار داغ می‌شود.

به‌جز کالاهای مذهب،ی دیگر محصولات فرهنگی و صنایع دستی نیز در مرکز خرید مهستان انقلاب به فروش می‌رسند. در بخش زیرزمین این پاساژ فروشگاه‌های تاسیساتی و عرضه لوازم اولیه وسایل گازسوز و آبگرمکن فعالیت می‌کنند.

ساختمان پاساژ مهستان انقلاب با در نظر گرفتن زیرزمین این ساختمان، ۹ طبقه دارد که سه طبقه آن تجاری است. این مرکز خرید و پاساژ پرچم در نزدیکی بازار، دو مجموعه گسترده فروش محصولات فرهنگی و مذهبی در شهر تهران هستند و نه فقط در روزهای عزاداری مذهبی که در کل سال مشتریان خاص خود را دارند.

مرکز خرید مهستان یکی از پنج پاساژ معروف در منطقه جمالزاده تهران است که برای رهگذران و گردشگران در تمام سال حال و هوای روزهای ماه محرم را تداعی می‌کند. در راهروها و گوشه و کنار این پاساژ همواره پرچم‌ها و پارچه‌هایی مزین به نام معصومان به چشم می‌خورند. در حال حاضر بسیاری از فروشگاه‌های معتبر عرضه محصولات فرهنگی که در شهرهای مذهبی فعالیت می‌کنند، شعبه‌هایی نیز در پاساژ مهستان دایر کرده‌اند. برای علاقه‌مندان به محصولات فرهنگی و مذهبی، این پاساژ انتخابی مناسب است.

پاساژ مهستان تهران در نزدیکی میدان انقلاب قرار دارد و به‌دلیل استقرار فروشگاه‌های فرهنگی متنوع و کتابفروشی‌های ناشران معتبر در این حوالی، در طول روز گردشگران زیادی از این منطقه بازدید می‌کنند. از طرف دیگر نزدیکی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و حوزوی در این منطقه به رونق بیشتر این مرکز خرید منجر شده است.

اگر از میدان انقلاب تهران در جهت جنوب به خیابان کارگر جنوبی وارد شوید، پس از گذشتن از چند کوچه به پاساژ مهستان انقلاب در سمت راست، در خیابان چهارم جمالزاده خواهید رسید. بر سر در این پاساژ تابلویی سرمه‌ای رنگ قرار دارد که روی آن با رنگ سفید نام مهستان را نوشته‌اند. پله‌های ورودی این پاساژ شما را به طبقه همکف و زیرزمین هدایت می‌کنند.

◉ آدرس: تهران، خیابان انقلاب، میدان انقلاب، خیابان کارگر جنوبی، ابتدای خیابان چهارم

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!