تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

پارک ساعی

پارک ساعی یکی از پارک های قدیمی و نوستالژیک تهران است. اغلب مسافران تهران و تقریبا همه ساکنین تهران پارک ساعی را دیده اند. ساختن این پارک با کاشتن درختان آن توسط مهندس کریم ساعی در سال 1324 خورشیدی شروع شد، سپس او این پارک را در اختیار وزارت کشور قرار داد و در سال های دهه 40 استاد حسن محجوبی آن را طراحی کردند و به شکل امروزی در آوردند. ساختن این پارک 12 هکتاری در سال 1352 خورشیدی به اتمام رسید.

پارک ساعی از بخش های مختلفی تشکیل شده است. یکی از این بخش ها باغ ژاپنی است، در این قسمت پارک پرندگانی مثل اردک، قرقاول، قو، کبوتر، طاووس و طوطی و جانورانی مثل خرگوش، سنجاب، لاک پشت و همستر نگه داری می شوند. این قسمت پارک چون با الهام از باغ های ژاپن ساخته شده به این نام خوانده می شود.

مجسمه های پارک ساعی:
یکی دیگر از بخش های این پارک مجسمه های آن است. مجسمه های پارک ساعی اکنون به نماد این پارک تبدیل شده اند و در جای جای پارک خود نمایی می کنند، بخشی از این مجسمه ها پیکره حیوانات مختلف است و اتفاقا با جزئیات خوبی ساخته شده است. شما می توانید از این مجسمه ها برای آموزش اسامی حیوانات به فرزندانتان استفاده بکنید.

امکانات پارک ساعی:
از امکانات دیگر این مجموعه زمین اسکیت آن می باشد و همه روزه از 9 صبح الی 12 شب آماده خدمت رسانی به علاقه مندان می باشد. کتابخانه، نماز خانه، شهر کتاب، رستوران سنتی، سرای محله، خانه کودک، گلخانه سالن آمفی تئاتر و آلاچیق ها، دیگر بخش های این پارک را تشکیل می دهند.

دیدنی های اطراف پارک ساعی:
اگر به پارک ساعی آمدید می توانید به پل طبیعت بروید و از سازه چشم نواز آن لذت ببرید و یا پس از قدم زدن در میان درختان بلند قامت خیابان ولیعصر به پردیس سینما آزادی رفته و با دیدنی فیلمی جذاب، شادی یک تفریح یک روزه را کامل کنید.

◉ آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، استگاه اتوبوس آبشار

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!