تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

باغ راه فدک (پارک ایران زمین)

در قسمت شمال غربی شهرک غرب خیابانی با ساختمان های مجلل و مراکز خرید لاکچری و تعداد زیادی مراکز فرهنگی تفریحی نظیر سینما و کتابخانه وجود دارد که به شکل دوار به طول 3 کیلومتر است این خیابان ایران زمین نام دارد. در میانه خیابان ایران زمین یکی از بزرگ ترین پارک های محصور ایران به نام باغ راه فدک وجود دارد که مردم آن را به اسم پارک ایران زمین می شناسند.

این پارک به صورت شبانه روزی باز است و با حضور 24 ساعته پلیس امنیت اخلاقی امنیت پارک تامین می شود. این باغ 27 هکتاری مملوء از درختان گوناگون، گل های رز رنگارنگ و سایر گل های زینتی علاوه بر آرامش خاصی که برای تهران به ارمغان آورده، درختان سر بر فلک کشیده آن هوای آلوده تهران را تصفیه می کنند و جانی دوباره به ریه های بیمار شهر می بخشند. این باغ بهترین محل برای پیاده روی یا ورزش با دستگاههای عمومی پارک است. علاوه بر آن، جوان ها می توانند ساعتی را در زمین چمن مصنوعی پارک به فوتبال بگذرانند یا در زمین های والیبال و بدمینتون ساعاتی را در کنار دوستانشان به ورزش و تفریح بپردازند.

زمین های پیاده روی مخصوص همه علی الخصوص سالمندان و پیست دوچرخه سواری آقایان، بانوان و کودکان از جمله دیگر امکانات این بوستان زیباست. تعداد زیادی بوفه هم در اطراف زمین های بازی کودکان قرار دارد که کودکان می توانند خوراکی از آن ها بخرند. بزرگترها هم می توانند بر روی نیمکت های اطراف پارک یا آلاچیق ها به استراحت بپردازند. البته تعداد زیادی باربکیو نیز در گوشه و کنار پارک دیده می شوند که باغ را تبدیل به یک مکان مناسب به دور از دود، سر و صدا و ترافیک برای پیک نیک تبدیل می کند.

تعدادی بوفه و رستوران هم در پارک وجود دارد که گردشگران می توانند از آنها استفاده کنند. پارکینگ اختصاصی باغ راه فدک رایگان نیست اما مانند بقیه پارکینگ های شهرداری نیازی به پرداخت مبالغ بالا برای توقف در آن نیست.

دسترسی به باغ فدک
وسیله نقلیه شخصی: برای رفتن به باغ فدک لازم است اول خودتان را به شهرک غرب برسانید. سپس به میدان صنعت رفته و از آنجا وارد خیابان ایران زمین شوید تا به باغ فدک برسید.
مترو: با استفاده از خط 7 مترو می توانید در میدان صنعت پیاده شوید و با تاکسی یا پیاده خودتان را به باغ راه فدک برسانید.

◉ آدرس: تهران، شهرک غرب، بعد از چهارراه خوردین، خیابان ایران زمین، نرسیده به پاساژ گلستان

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!