تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان در 13 کیلومتری از مرکز شهر تهران به منظور جلوگیری از پیشروی بی حد و مرز شهر تهران به داخل طبیعت در اوایل دهه 1340 ساخته شد. این پارک در منطقه شمیران واقع شده است و مساحت آن یازده میلیون مترمربع است. پارک جنگلی لویزان بین دو پارک جنگلی یاس و شیان قرار گرفته است و به همین دلیل هوای این منطقه بسیار سالم و روح بخش است. خیلی ها پارک جنگلی لویزان و شیان را یکی می دانند و از هر دو در یک زمان و در یک سفر بازدید می کنند. کل پارک جنگلی لویزان سرسبز است و به دلیل آب و هوای خوب منطقه درختان چنار، سرو، اقاقیا، بلوط، افرا، زبان گنجشک پوشش گیاهی پارک جنگلی لویزان را تشکیل می دهند. پارک جنگلی شیان در شمال بوستان جنگلی لویزان قرار دارد که یک باغ پرندگان در سال 1392 در این پارک افتتاح شده است. باغ پرندگان شیان در زمینی به مساحت دویست هزار مترمربع با 250 گونه پرنده از پرندگان آبزی نظیر قو، اردک، لک لک و فلامینگو و از این قبیل گرفته تا پرندگان شکاری مانند کرکس، شاهین، عقاب، جغد در آن نگه داری می شود. در منتهی الیه غربی باغ یک کبوترخانه وجود دارد که به سبک کبوترخانه های دوره صفویه است. دیدن باغ پرندگان این مجموعه به شدت توصیه می شود چرا که علاوه بر زیبایی و برکه های پر از پرندگان و حیوانات آبزی تماشای پرندگان حسابی گردشگر را به وجد می آورد.

امکانات پارک جنگلی لویزان
در واقع با بازدید از پارک جنگلی لویزان یک تیر و دو نشان زده اید هم می توانید از پارک جنگلی شیان و باغ پرندگانش و سایر امکاناتش استفاده کنید .
امکانات بوستان شیان عبارتند از:
1) آلاچیق
2) باربیکیو
3) بوفه
4) کافه
5) رستوران و سفره خانه سنتی
6) کافی شاپ
7) زمین بازی بچه ها
8) زمین های ورزشی
9) میز پینگ پنگ
10) مسیرهای مناسب برای دوچرخه سواری
11) مسجد
12) سرویس بهداشتی
13) پارکینگ
14) هتل شیان
این پارک پیست دوچرخه سواری ندارد و شما می توانید دوچرخه خودتان را به پارک بیاورید. همچنین امکان استفاده از ماشین شخصی تان در محیط پارک وجود ندارد اما در سرتاسر پارک ون هایی هستند که مسافرین را جابه جا می کنند. در پارک بوفه وجود دارد اما سعی کنید لوازم مورد نیاز پیک نیک را همراه خود داشته باشید. برای استفاده از باربیکیو باید ذغال با خودتان بیاورید.

دسترسی
وسیله نقلیه شخصی: از بزرگراه صدر به سمت منطقه 4 برانید. وارد اتوبان بابایی شوید تا به خروجی خیابان هنگام برسید. درب شرقی پارک جنگلی لویزان در خیابان هنگام قرار دارد. برای رفتن به درب غربی بایستی از اتوبان همت شرق وارد امام علی شمال شده و اتوبان امام علی را پیش بروید تا به خروجی مبارک آباد برسید و بعد از طی مسیری به خیابان شهید بیات می رسید. خیابان شهید بیات را مستقیم برانید تا به خیابان شهید طجرلو برسید. ورودی غربی پارک جنگلی لویزان در خیابان شهید طجرلو قرار دارد.
مترو: با استفاده از خط 2 مترو صادقیه-فرهنگسرا در ایستگاه علم و صنعت پیاده شوید و با تاکسی های خیابان هنگام خودتان را به جلوی درب ورودی پارک جنگی لویزان برسانید.
اتوبوس: با استفاده از خط اتوبوس 216 شهرک شهیدمحلاتی- پایانه علم و صنعت شمالی می توانید در ایستگاه شیان پیاده شوید.

◉ آدرس: تهران، شمال شرق تهران، اتوبان هنگام، بالاتر از چهار راه استقلال

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!