تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

جاده مسیح الله دین محمد

جاده مسیح الله دین محمد جاده ای است کوهستانی و پر پیچ و خم، مانند جاده امامزاده داوود است که با شیب ملایمی به ارتفاعات پهنه حصار یا گندم چال می رسد. جاده مسیح الله دین محمد به نام یکی از خلبان ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمان جنگ بین ایران و عراق نام گذاری شده است که در عملیاتی بر فراز کشور عراق مورد پدافند های این کشور قرار گرفته و هواپیمایش سقوط کرده است. این جاده از توابع کن-سولقان می باشد و در منطقه 22 تهران قرار دارد. برای رسیدن به این جاده کوهستانی بسیار زیبا و بکر باید روستای واریش در کیلومتر 16 جاده تهران-کرج را پشت سر بگذارید. دقت فرمایید که در اطراف جاده دین محمد هیچ مغازه یا رستورانی وجود ندارد. پس خوراکی های سبک و انرژی زا مانند نخود، کشمش، خرما و گردو به همراه داشته باشید. بطری آب را فراموش نکنید. هوای این جاده و دو روستای اطرافش کمی خنک تر از هوای تهران است، لباس اضافی با توجه به فصل همراه داشته باشید. شیب جاده دین محمد کم است اما دقت فرمایید کفش مناسب برای کوه نوردی بپوشید.

بهترین زمان بازدید از جاده مسیح الله دین محمد
فصل بهار درختان آلبالو و گیلاس شکوفه می دهند و بهترین زمان بازدید از این جاده است. البته زمستان ها هم سطح جاده پوشیده از برف است و مکانی مناسب برای برف بازی می باشد.

دسترسی
وسیله نقلیه شخصی: از اتوبان تهران کرج از خروجی پمپ بنزین واقع در ورد آورد به سمت خیابان شهید اردستانی برانید. جلوتر که رفتید تابلوهای راهنمای روستاهای وردیج و واریش شما را راهنمایی می کنند. بعد از اینکه تابلوی روستای واریش را دیدید به جاده مسیح الله دین محمد می رسید که در شمال شرق این روستا قرار گرفته است. ماشین را پارک کنید و از کوهپیمایی در این جاده لذت ببرید.

◉ آدرس: تهران، کیلومتر 16 جاده تهران –کرج

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!