تجریش پلازا

مجموعه‌ای با موضوعات فرهنگی، علمی، ادبی، سرگرمی

تهران گردی

راهنمای جامع و معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران و شمیرانات

ژورنال‌ و دانشنامه

انشنامه‌ها و مجله‌های آنلاین با موضوعات گوناگون

جعبه ابزار آنلاین

مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی آنلاین با موضوعات گوناگون

اصناف و مشاغل

جستجوی مشاغل و کسب‌وکارهای ایران در اصناف گوناگون

تماس با ما

ارتباط با بخش پشتیبانی و ارسال درخواست، پیشنهاد یا انتقاد

منابع

منابع تصاویر و مطالبی که به صورت بازنشر جهت ارتقای سطح دانش و اطلاعات عمومی بصورت رایگان قرار داده شده اند

قوانین

مجموعه ضوابط و قوانین استفاده کاربران و مخاطبان محترم

موزه برادران امیدوار

عیسی امیدوار و عبدالله امیدوار برادرانی که نخستین جهان گردان ایرانی محسوب می شوند با کوهنوردی جهانگرد شدند!

این دو برادر با نام برادران امیدوار شناخته می شوند و در دوران جوانی عضو باشگاه های کوه نوردی و غار نوردی شدند. در نتیجه باعث شد با همین هدف به کشور ها و شهر های دیگر سفر کنند. در یکی از این سفر ها با لیونل برانس ملاقات کردند که قصد داشت از پاریس تا ویتنام رکاب بزند. این ملاقات جرقه ی جهان گردی این برادرها شد.

هر یک از برادران ابتدا به تنهایی شروع به رکاب زدن در شهر های مرزی ایران و کشور های همسایه کردند اما پس از باز گشت با 90 دلار و 2 موتور سیکلتی که پدرشان خریده بود سفری را آغاز کردند. این ماجراجویی ها 10 سال طول کشید و تجربه جهان گردی منحصر به فردی را به آن ها هدیه کرد. این تجربه جهان گردی از آن رو خاص هست که هیچ عجله ای در آن نبوده. برادران امیدوار با رسیدن به هر آبادی، شهر، یا حتی قبیله ای در آنجا توقف می کردند، با مردم آن معاشرت می کردند، به تحقیق و جست و جو درباره شیوه زندگی مردم می پرداختند و به عبارتی با آن مردم زندگی می کردند.

برادران امیدوار 7 سال بعد از شروع سفرشان به ایران باز گشتند اما، مجددا بار سفر بربستند و 3 سال دیگر با سیتروئن دو سیلند اهدایی کمپانی در نواحی آفریقا و آمازون به جهان گردی پرداختند. در تمام این سالها با برگزاری نمایشگاه از عکسهایشان و نوشتن مقالات هزینه های سفر را فراهم می کردند که دست آورد مجموع این 10 سال سفر اکنون با نام موزه برادران امیدوار، اولین موزه مردم شناسی در ایران است.

برادران امیدوار اشیایی شامل سر بریده انسان، عاج فیل، جمجمه میمون و شامپانزه، پای فیل ، ادوات موسیقی قبایل بدوی، فسیل ها و مرجان های مربوط به میلیون ها سال پیش، ادوات شکار بومیان آمازون و اسکیمو ها، ظرف های سفالی اینکا ها، حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده و عکس ها و تصاویر بسیار زیادی که خود ثبت کرده اند را از سراسر دنیا جمع آوری کرده و به ایران آورده اند که اکنون در موزه برادران امیدوار در محل کالسکه خانه سلطنتی کاخ سعد آباد به نمایش عموم در آمده است.

تمام این هدایای جهانی که برادران امیدوار از سراسر دنیا به ایران آورده اند در 2 نگار خانه قابل بازدید هستند و در نگار خانه سوم قسمت هایی از فیلمی که این برادرها از سفر ده ساله ی خود در 16 ساعت تهیه کرده اند به نمایش در می آید.

نکته: نرخ بلیط ورودی مجموعه کاخ سعد آباد، مبلغ 2،500 تومان می باشد.

◉ آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، خیابان زعفرانیه، خیابان شهید فلاحی نژاد، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content selection is disabled!!